Święta w Beskidach

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny czas dla wszystkich. To także chwila wytchnienia, która daje szansę na zapomnienie o codziennych sprawach. Ten krótki czas każdy chce spędzić jak najmilej, a najlepiej w gronie najbliższych mu osób. Wspaniałym pomysłem na wyjątkowe i niezapomniane Święta Bożego Narodzenie może być wybranie się wraz z rodziną w Beskidy.

Aby jednak święta były naprawdę wspaniałe, trzeba znacznie wcześniej zacząć poszukiwania najlepszej oferty. Wówczas jest możliwość znalezienia takiej, która będzie nam odpowiadała pod każdym względem. Wiele pensjonatów ma w swojej ofercie pobyty, które proponują turystom udział w uroczystej, tradycyjnej wieczerzy. Wszystko to odbywa się przy palącym się kominku, a dodatkowo towarzyszy zapach choinki. Wyjątkowe może być również śpiewanie kolęd.

Święta mogą być bajkowe, a to dzięki życzliwości i uprzejmości górali, którzy zadbają o to, aby ich gościom nic nie brakowało. Święta spędzone w górach to bardzo atrakcyjna propozycja dla osób zapracowanych, którym może brakować czasu na przygotowanie tradycyjnej wigilii dla rodziny. Takie Boże Narodzenie z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci. Świąteczny czas spędzony w górach można przedłużyć aż do Nowego Roku i tam też spędzić wyjątkowego sylwestra na balu czy może biorąc udział w kuligu z pochodniami i kończąc zabawę przy ognisku, a towarzyszyć temu może góralska muzyka.

Trzeba jednak liczyć, że koszt takiego pobytu może być dość wysoki, ponieważ wówczas ceny za noclegi zwykle są wyższe, a co więcej wiele pensjonatów w okresie świąteczno-noworocznym podaje ceny za kilkudniowy pobyt, a nie za nocleg. Warto wiedzieć, że szukając kwatery na 2 lub 3 noce można mieć z tym kłopot.

Święta spędzone w górach z pewnością będą niezapomniane. Poza tradycyjną wieczerzą wigilijną można cieszyć się pięknymi widokami gór, a także zabierać rodzinę na długie spacery w blasku księżyca, w dzień z kolei jeździć na nartach. Boże Narodzenie oraz sylwestrowa noc spędzone pośród niezwykle urokliwych gór sprawią, że każdego roku chętnie tam powrócisz.